Bentley esitleb suurimat võidusõiduprogrammi

Bentley esitleb suurimat võidusõiduprogrammi

• Bentley Motorsporti võidusõidud üle maailma 2016. aastal
• Tehasetiim lisab kalendrisse Blancpain Sprinti sarja
• Wolfgang Reipist saab uus Bentley Boy

Bentley Motorsport osaleb 2016. aastal rohkem kui 90-l tippklassi GT võidusõidul kogu maailmas, sest nii tema tehase- kui ka klienditiimi programmid laienevad. Bentley Team M-Sporti tehasetiim siseneb Blancpain GT sarja, võttes osa kõikidest etappidest, ja tervitab Wolfgang Reipi kestussõidusarja Blancpain Endurance ridades.

2014. ja 2015. aasta Blancpain Endurance’i kestussõidusarjas saavutatud edu järel siseneb Crewe’s asuv ettevõte nüüd Blancpain Sprinti sarja eesmärgiga hoida Continental GT3 meistritiitlit. Plaanis on võistelda kõigil Blancpain GT sarja etappidel.

Lisaks võistleb see SRO Intercontinental GT Challenge’i sarja avaetapil, mis koosneb Bathursti 12 tunni, Spa 24 tunni ja Sepangi 12 tunni sõidust.

2016. aastal on Bentley Boy ridades tehtud kaks muudatust: Vince Abril edutati klienditiimi autojuhi kohalt tehasetiimi täiskohale ja tiimi lisandus 2015. aasta Blancpain Endurance’i sarja võitja Wolfgang Reip.

„Tehasetiimile autojuhi otsimisel tuleb loomulikult heita pilk oma tugevaimatele konkurentidele,” märkis Bentley Motorsporti direktor Brian Gush. „Kahel viimasel hooajal oleme maha pidanud mõned tõelised lähilahingud Wolfgangiga, mistõttu kutsusime ta testisõite tegema. Ta jättis väga sügava mulje ja meil on heameel tervitada teda oma uusima Bentley Boyna.”

Kõrvuti tehasetiimi programmiga osalevad Bentley Continental GT3-d maailma parimatel riiklikel meistrivõistlustel, Blancain Endurance’i, Pirelli World Challenge’i, GT Asia, ADAC GT Mastersi ja Briti GT meistrivõistluste sarjas Gushi hoolikalt väljavalitud kliendi- ja partnertiimidega.

„Oleme oma selle hooaja tiimide väljavalimisel olnud väga hoolikad,” ütles Gush. „Meie tiime ja nende programme vaadates võin uhkustundega öelda, et minu arvates suudaksid nad kõik oma meistrivõistlused võita, ja just sinna Bentley kuulubki – alati etteotsa.”

Kuna Bentley Team M-Sport on hõivatud Blancpain GT sarjas võistlemisega, võtab Briti tootja Nürburgringi 24 tunni sõidust osa sel aastal Bentley Team Abt Sportsline’iga.

„Kuigi teeme Nürburgringi 24 tunni sõidul sel aastal koostööd Bentley Team Abt Sportsline’iga, on tehasetiimi ja tootja tugi sama kõrgel tasemel, nagu see on olnud viimased kaks aastat. Siin võitmine on autotootjale jätkuvalt väga oluline.”

2016. aasta Bentley Motorsporti tehasetiim võistleb järgmisena 8. aprillil Misanos Blancpain GT sarja avaetapil.