Automobili Lamborghini esitleb uut Huracán EVO RWD Spyderit liitreaalsust kasutades

Lamborghini jätkab tegutsemist uuenduste vaimus ning kasutab esimese autofirmana liitreaalsust (inglise keeles Augmented Reality ehk AR) oma uudismudeli, Huracán EVO RWD Spyder virtuaalseks esmaesitluseks. Esitlus toimub 7. mail Eesti aja järgi kell 14.00 (Kesk-Euroopa aja järgi 13.00) ettevõtte ametlikul veebilehel www.lamborghini.com.

Praegusel üleilmse eriolukorra ja sotsiaalse distantseerumise ajastul kasutab Lamborghini liitreaalsust auto esitlemiseks täiesti uuel viisil. Apple’i tarkvara AR Quick Look vahendusel toob firma oma uusima V10-mootoriga supersportauto klientide ja huviliste ette korraga kõikjal maailmas – vaja on ainult iPhone’i või iPadi*.

Minnes oma iPhone’i või iPadiga Lamborghini veebilehele, tuleb lihtsalt puudutada välja kirjaga „See in AR“ ning uue lahtise tagaveolise sportauto võib imetlemiseks paigutada oma majaesisele, aeda või kasvõi otse elutuppa. Virtuaalkeskkond annab vaatajale võimaluse autot pöörata ja selle suurust muuta, sealhulgas 1:1 mõõtkavas, tutvuda lähemalt välimuse ja interjööri detailidega ning teha uuest autost äärmiselt realistlikuna mõjuvaid pilte. Need võimalused laienevad peagi kogu Lamborghini mudelivalikule.

Stefano Domenicali, Automobili Lamborghini juhatuse esimees ja tegevjuht: „Ajal, mil majandus seisab silmitsi suurte raskustega, tuleb Lamborghini taas välja uuendustega ning astub uusi teid teabeesituse vallas. Mitmed tehnoloogiad on üleilmse eriolukorra ajal kiiresti arenenud ning Lamborghinist saab uute põnevate võimaluste esmaavastaja. Homsest alates võib igaühel olla kodus Lamborghini tänu Apple’i AR-tehnoloogiale, mis on kasutatav sadades miljonites AR-toetusega seadmetes kõikjal maailmas.“

„Apple hoolib väga inimestest Itaalias, sealhulgas meie sõpradest Lamborghinis. Oleme vaimustuses nende pühendumusest ja tööle naasmisest sel kriitilisel ajal,“ ütles Phil Schiller, Apple’i vanemasepresident üleilmse turunduse alal. „Apple ja Lamborghini on mõlemad väga kirglikus suhtes disaini ja innovatsioonidega. Meile pakub suurt põnevust toetada uue Lamborghini esitlemist Apple’i liitreaalsuse tehnoloogiaga, võimaldamaks huvilistel üle kogu maailma elada sellele kaasa turvaliselt oma kodust.“

* AR-i tarvis on vajalik iPhone või iPad, millel on iOS-i versioon 11 või uuem ja protsessor A9 või uuem. Nende seadmete hulka kuuluvad iPhone 6 ja uuemad, sealhulgas iPhone SE, iPad Pro, iPad (5. põlvkond või uuem), iPad mini (5. põlvkond või uuem), iPad Air (3. põlvkond) ja iPod touch (7. põlvkond).