Automobili Lamborghini uueks juhiks saab Stefano Domenicali

Sant'Agata Bolognese – 15. märtsil 2016 saab Automobili Lamborghini uueks presidendiks ja tegevjuhiks Stefano Domenicali. Ta võtab tööjärje üle Stephan Winkelmannilt, kellest saab sports Audi affiliate quattro GmbH tegevjuht.

„Stephan Winkelmann on viimase 11 aasta jooksul Lamborghinist teinud supersportautode tootmise üleilmse liidri. Tema järeltulija, kellel on selles valdkonnas samuti tohutult kogemust, jätkab seda edu,” ütles AUDI AG juhatuse esimees ja Automobili Lamborghini S.p.A halduskogu esimees Rupert Stadler.

Stefano Domenicali on sündinud 11. mail 1965 Imolas ja saanud 1991. aastal Bologna ülikoolist ärikorralduse diplomi, pärast mida ta asus tööle Ferrari finantsosakonnas. 1993. aastal alustas ta tööd Scuderia Ferrari majandustegevuse planeerimise juhina. Samuti oli ta Ferrarile kuuluva Mugello ringraja juht. 1996. aastast alates kuulusid Domenicali töökohustuste hulka Scuderia Ferrari sponsoritega tegelemine ja 1998. aastal sai temast vormel 1 meeskonna spordijuht. Aastail 2004 kuni 2007 oli ta Direzione Sportiva F1 eesotsas. 2008. aastal hakkas ta juhtima Scuderia Ferrari F1 meeskonda, kes võitis tol aastal konstruktorite karika. Aastail 2009 kuni 2014 esindas Domenicali Ferrarit F.I.A maailma mootorispordi nõukogus, kuhu ta kuulub siiani. Praegu on ta komisjoni F.I.A. Single Seater Commission president.

2014. aasta novembrist alates on ta AUDI AG uute äriinitsiatiivide osakonna asepresident.
2002. aastal sai ta Itaalia Vabariigi teenetemärgi Ufficiale Ordine al Merito della Repubblica Italiana.
Stefano Domenicali ütles: „Mul on suur rõõm võtta selles suurepärases ettevõttes vastu uusi katsumusi. Nüüd on minu ülesanne jätkata edu, mille saavutas Automobili Lamborghini jaoks minu eelkäija Stephan Winkelmann.”

Stephan Winkelmann ütles: „Olen Lamborghini eest vastutanud selle ajaloos märkimisväärselt kaua ning alati on olnud eesmärk kaubamärgi potentsiaali kasutamine väga ambitsioonikate eesmärkide saavutamiseks. Lamborghini peamised ettevõtte andmed näitavad jätkuvat ja tulusat kasvu, kus kesksel kohal on uute toodete, uute protsesside ja paljude muude ettevõtte sektorite arendamine. Koos kolleegidega direktorite nõukogust suutsin aidata kaasa meie 2018. aastal tootmisse mineva kolmanda mudeliseeria loomisele. Need õnnestumised poleks saanud võimalikuks ilma Lamborghini DNA-sse ja meie töötajatesse juurdunud kire, oskuste, loomingulisuse ja julguseta. Soovin kõiki südamest tänada siin meeldivalt veedetud aja eest.”