Bentley alustas Bentayga Hybridi, maailma esimese luksus-pistikhübriidi tarneid

  • Aastaks 2023 hakkab Bentley pakkuma kõigi mudelite elektrifitseeritud variante
  • Ülimoodsa tehnikaga Bentayga läbib WLTP-tsüklis elektri jõul 39 km (NEDC – 51 km)
  • Kõigi aegade tõhusaima Bentley heitgaaside CO2 sisaldus on vaid 79 g/km
  • Teedrajav mudel pakub ehedat piiranguteta sõiduelamust
  • Oivaline käsitööna valminud linnamaastur 169 320 euro eest (koos km-ga)
  • Bentayga hübriid jõuab Bentley Tallinna esindusse novembri lõpus

Bentley kinnitas, et esimesed Bentayga Hybridid on klientidele tarnitud. See on oluline verstapost firma pürgimisel jätkusuutlikku luksusmobiilsuse suunas.

Bentley sajandal tegevusaastal näitab Bentayga Hybrid Briti firma teekonda järgmisse sajandisse. See on mitte ainult maailma esimene tõeline luksus-pistikhübriid, vaid ka firma kõigi aegade tõhusaim mudel.

Bentley keskendumine jätkusuutliku luksusmobiilsuse pakkumisele tähendab, et sihiks on võetud pakkuda aastaks 2023 kõigist mudelitest hüdriid- või elektrivariante. Esimese täiselektrilise Bentley valmimine on kavandatud aastaks 2025.

Bentley esimeses pistikhübriidmudelis on uus võimas 3,0-liitrine turboülelaadimisega V6-bensiinimootor ühendatud silmapilkselt reageeriva moodsa elektrimootoriga. Samuti on see ainus pistikhübriidsõiduk maailmas, millele on saadaval 64 standardvärvi ja piiramatul hulgal tellimisel valmistatavaid lisasid.

Bentley tootmisdirektor Peter Bosch: „Esimeste Bentayga hübriidmudelite tarned on Bentley jaoks ajalooline hetk, mis viib meid sammukese lähemale tõeliselt jätkusuutlike luksusmobiilsuse lahenduste väljatoomisele. Järgmiseks sajaks aastaks valmistudes teeme märkimisväärseid investeeringuid uutesse algatustesse, mis tugevdavad meie pühendumust jätkusuutlikkusele – nagu demonstreeris teedrajav täiselektriline kontseptsõiduk Bentley EXP 100 GT.“

Bentayga Hybrid on uus peatükk Bentley ajaloos. Juurutatakse uued töövõtted, katseprotseduurid ja koolitused, mille on läbi teinud juba 3000 Bentley töötajat. Bentley laienev hoonekompleks Crewe’is on samuti muutunud, infrastruktuuri täiendamise käigus lisandus kogu alale üle 50 laadimispunkti.

Bentayga Hybrid – sundimatult jõuline

Crewe’is käsitsi valmistatud Bentayga Hybridi elegantses ja ajatus, otsekui voolitud välimuses on täiuslikult tasakaalustatud moel ühendatud atletism ja enesekindlus. Maailma kõige luksuslikumal linnamaasturil on ka maailma kõige viimistletum reisijateruum, mis kehastab kaasaegse Briti disainikunsti tipptaset ning millele on saadaval valik ainulaadseid isikupärastamisvõimalusi.

Bentayga Hybridi tõhus elektrimootor toimib nii mootorina kui ka generaatorina. Selle 94 kW tippvõimsust ja 400 Nm maksimaalset pöördemomenti kindlustavad kiire ja vaikse liikumise. Süsteem reageerib silmapilkselt ning kõrvaldab sisepõlemismootori turboviite, kuna ultramoodsa kõrgepingeaku saab täis laadida kõigest 2,5 tunniga.

Elektrimootor töötab kombinatsioonis uue 3,0-liitrise turboülelaadimisega V6-bensiinimootoriga, pakkudes pöördemomenti 700 Nm, tippkiirust 254 km/h ja kõigest 5,5 sekundit kestvat kiirendust 0–100 km/h.

Sõiduulatus on kokku 747 km ning ühe laadimisega sõiduulatus elektri jõul WLTP-tsükli järgi 39 km (NEDC 51 km). CO2 heitkogus 79 g/km (WLTP kaalutud keskmine) ja kütusekulu 3,5 l/100 km (WLTP kaalutud keskmine) teevad sellest Bentley senise ajaloo tõhusaima mudeli.

Oivaliselt varustatud Bentley linnamaasturil on kolm hübriid-sõidurežiimi. Elektrirežiimis (EV Drive) tuleb kogu liikumapanev jõud elektrimootorilt, mida käitab akust pärinev elektrienergia. Hübriidrežiimis (Hybrid) kasutab auto oma navigatsioonisüsteemi infot elektri- ja bensiinimootori võimsuse nutikaks optimeerimiseks, tagades sel viisil maksimaalse tõhususe ja sõiduulatuse. Säilitusrežiimis (Hold) töötavad bensiini- ja elektrimootor tasakaalustatult, kasutamaks akusse salvestatud elektrienergiat hiljem, näiteks linnasõiduks. Kõigis režiimides laetakse akut pidurdamisel saadava regenereeritud elektrienergiaga.

Juhtides teed jätkusuutliku luksusmobiilsuse poole

Bentley on keskendunud jätkusuutliku luksusmobiilsuse tarnimisele alternatiivse ajamitehnika juurutamise, jätkusuutlike materjalide ja töövõtete kasutamise ning oma tehase keskkonnamõju vähendamise auhinnatud töö kaudu.

Muuhulgas paigaldas Bentley tänavu oma Crewe’is asuva tehase juurde Suurbritannia suurima kaetud autoparkla, mille katuse moodustavad päikesepatareid. Tänavu on kõigi Bentleyde valmistamiseks kasutatav elektrienergia pärit otse päikeselt või sertifitseeritud rohelistest allikatest.