Bentley EXP 12 Speed 6e: Luksuslik Elektriauto

• Elegantne, erakordne ja efektne kontseptsõiduk Bentley EXP 12 Speed 6e toob luksusauto omamise kogemuse elektrisõidukite valda
• Luksusautode omanike nõudmised on täidetud Bentley tavapärasel tasemel käsitöö ja viimistlusega, millele lisanduvad elektrisõiduki suutlikus ja Grand Touring-autole iseloomulikud võimalused
• Bentley visoon sisaldab induktiivset kiirlaadimist ja integreeritud pardateenusi
• Avalikkuse ja klientide tagasisidet EXP 12 Speed 6e teemal võetakse arvesse Bentley tulevikustrateegia kujundamisel
• Kontseptsõiduk näitab Bentley välis- ja sisedisaini arengusuundi
• EXP 12 Speed 6e on Genfi autonäitusel väljas kuni 19. märtsini


„EXP 12 Speed 6e on kontseptsõiduk, mis peab näitama Bentley definitsiooni luksus-elektriauto kohta: sobilik tehnika, kvaliteetsed materjalid ja ehtsale Bentleyle iseloomulik viimistlustase,“ ütles Bentley Motorsi president ja tegevjuht Wolfgang Dürheimer. „Selle kontseptsõidukiga saame köita luksussektori klientide tähelepanu ja koguda tagasisidet oma lahenduste kohta. Bentley kavatseb tulevikus hakata pakkuma ka elektrimudelit ja meid huvitavad selle kontseptsiooni kohta laekuvad arvamused.“

Elektriline luksus: elegantne, erakordne ja efektne
Elektriajamiga Bentley ei tee mingeid kompromisse luksusmargile omase kvaliteedi, viimistluse ega suutlikkuse arvelt. Selliseid Bentleyle igiomaseid jooni nagu viivitamatult kättesaadav ja lõppematuna näiv jõuvoog või Grand Touringule kohane sõiduulatus täiendab nüüd uudne tehnika, näiteks induktiivne juhtmeta kiirlaadimine ja sundimatut õhkkonda tagavad kaasaegsed pardateenused.

Bentley tulevikuvisiooni kohaselt annab juhtmeta kiirlaadimine klientidele sõiduulatuse, millest piisab Grand Touring-stiilis reisimiseks. Elektri-Bentley suudab näiteks sõita Londonist Pariisi või Milanost Monte Carlosse üheainsa laadimisega ning integreeritud moodne tehnika tõstab nii juhi kui ka kaasreisija sõidunaudingut.

Ultramoodsa tehnika ja kaunite materjalide harmooniline kooseksistents on EXP 12 Speed 6e luksuslikus sõitjateruumis kõikjal nähtav ning tagab, et uudne tehnika ei mõjuks kalgilt ega emotsioonitult. Näiteks on kogu keskkonsool valmistatud ühest, elegantselt kaarduvast klaasitükist, mis raamib kõrglahutusega OLED-ekraani. Sellelt saab juhtida kõiki sõiduki põhisüsteeme, sealhulgas navigatsiooni, meelelahutust ja kliimaseadet.

Käsitööna valminud klaassegmendid roolirattal sisaldavad juhtseadiseid meedia- ja sidesüsteemide haldamiseks, navigeerimiseks ja auto seadistamiseks. Avatud ülaosaga „rooliratta“ otstes asub kaks nuppu, millest üks annab viivitamatult juhi käsutusse tippvõimsuse, teine aga lülitab sisse näiteks linnas vajaliku kiirusepiiriku. Kaasreisija ees armatuurlaual asub veel teinegi juhtpaneel, mis võimaldab tal kasutada sotsiaalmeediat, elektronposti ja meelelahutusseadmeid.

Maitsekad vaskdetailid käiguvalitsa ümber, Bentley Dynamic Drive’i juhtrattal ja uste vineerpaneelidel on harmooniliselt interjööri integreeritud ning rõhutavad kontseptsõiduki ülimoodsa elektriajami potentsiaali.

Võrgustatud sõiduki nutikas infolustisüsteem töötab omalaadse keskjaamana, võimaldades rakenduse kaudu ligipääsu paljudele välismaailma teenustele.

Elekter ‒ see on tulevik
Bentley usub, et kontseptsõiduki abil saab alustab mõttevahetust luksusautode tulevaste ostjatega ‒ Y- ja Z-põlvkonnaga ning klientidega kiirestikasvava majandusega riikidest. Sealt peavad selguma tuleviku elektri-luksusautode ostjate soovid ja arusaamad.

Lähiaastate elektriautostrateegia hõlmab ka pistikhübriidmudelite juurutamist kogu Bentley mudelivalikus, alates Bentaygast aastal 2018.