Bentley toob välja maailma kõige kiirema ja luksuslikuma linnamaasturi

  • Uus Bentayga Speed on maailma kiireim seeriatoodangu-linnamaastur
  • Tippkiirus 306 km/h, 0–100 km/h 3,9 sekundiga
  • 6,0-liitrine W12 arendab 635 hj võimsust ja 900 Nm pöördemomenti
  • Välisdisain kajastab suutlikkust
  • Esimest korda Bentayga interjööris on viimistlusmaterjaliks Alcantara
  • Täiendava varustuse hulka kuuluvad ka keraamilised süsinikpidurid
  • Uusim Bentayga jätkab aastal 2007 alanud Speedi traditsioone
  • Maailma-esmaesitlus toimub Genfi autonäitusel, müük algab veel tänavu

Bentley Motors avalikustas täna maailma kiireima seeriatoodangu-linnamaasturi üksikasjad. Bentayga Speed saab kuulsusrikka 6,0-liitrise W12-mootori täiustatud, 635-hobujõulise versiooni, mis annab tippkiiruseks 306 km/h ja tagab 0–100 km/h kiirenduse 3,9 sekundiga.

Suurbritannias disainitud, konstrueeritud ja käsitsi ehitatud Bentayga Speed on seni kõige võimsam ja kiirem Bentayga. See jätkab Speed-mudelite pikka traditsiooni, mis sündis Continental GT-ga aastal 2007. Speed nihutab veelgi edasi Bentayga suutlikkuse muljetavaldavaid piire, millest annab tunnistust mullu püstiatud seeriatoodangu-linnamaasturite rekordi ülikeerukal Pikes Peaki mäkketõusuvõistlusel USA-s. 306 km/h tippkiirus teeb Bentayga Speedist meie seni kõige võimsama ja kiirele sõidule orienteeritud variandi.

Parendatud kiirusomadusi täiendab Bentayga Speedi välimus. Tumedakstoonitud esituled, kerevärvi küljelaiendid ja silmatorkav spoiler tagaluugil annavad aimu linnamaasturi suutlikkusest. Tumedad võred radiaatori ja esikaitseraua õhuvõtuavade ees, ainulaadse disainiga 22-tollised veljed, mille puhul saab valida kolme viimistlusvariandi vahel, ning Speedi mudelisildid lisavad disainile veelgi sportlikku hõngu.

Bentayga Speedi interjööris valitseb dramaatiline disainiteema. Sinna kuuluvad elegantselt kujundatud hoogsad kontrasttoonides polstrisiilud uksekäepideme ümber ning istmepatjade ja seljatugede servadel, uued kontrasttoonis rombimustriga tepingud, tagasihoidlikud Speedi embleemid, taustavalgusega ukseläved kirjaga „Speed“ ning esimest korda Bentaygas polstrimaterjalina kasutatav Alcantara.

Sarnaselt kõigile teistele Bentaygadele on nelikveoline Speed varustatud elektroonilise diferentsiaalilukustuse ja kuni kaheksa sõidudünaamika režiimiga. Sihipärased tehnilised muudatused Sport-režiimi juures teevad sõidu veelgi dünaamilisemaks, kuna väljalaske võimsam hääl ja vedrustuse jäigem seadistus kaasavad juhti veelgi enam.

Kliendid saavad Bentayga Speedi vastavalt oma nõudmistele isikupärastada eksklusiivsete lisade valikuga. Sinna hulka kuuluvad keraamilised süsinikpidurid, 22 suunas seadistatavad esiistmed koos massaažifunktsiooniga, süsinikkiust ehispaneelid armatuurlaual, Bentley tagaistujate meelelahutussüsteem (rear-seat entertainment ehk RSE) ja meeleoluvalgustus.

Bentayga Speed – linnamaasturite luksuse ja suutlikkuse tipp

Vastne mudel kergitab Bentayga niigi erakordsed võimed uuele tasemele, tõstes 6,0-liitrise topelt-turboülelaadimisega W12-mootori maksimaalvõimsuse 608 hobujõult uue Speedi 635 hobujõuni. Sundimatu kiirenduse tagab pöördemoment 900 Nm.

Erakordse suutlikkuse, mugavuse ja juhitavusega Speedi tippkiirus tõusis 301 km/h tasemelt 306 km/h peale, kuna 0–100 km/h kiirenduseks kuluv aega lühenes 4,1 sekundilt 3,9-le.

Speed kui Bentayga mudeliperekonna võimsaim liige on varustatud nelja maanteel kasutamiseks mõeldud sõidudünaamika režiimiga. Selle valiku ühte serva jääb Comfort-režiim, teise Bentley ja Sport, kuna Custom on mõeldud klientidele, kes soovivad ise oma sõiduki seadistuse paika sättida.

Sport-režiim kalibreeriti ümber ning Speedi W12-mootor, kaheksakäiguline automaatkäigukast, vedrustus ja Bentley Dynamic Ride reageerivad varasemast veelgi kiiremini. Tulemuseks on senisest dünaamilisem ja kaasavam sõit.

Bentley Dynamic Ride on maailma esimene elektriline põikstabilisaator, milles kasutatakse ainulaadset 48-voldist elektrisüsteemi. Elektriline stabilisaator osutab kurvi läbimise ajal silmapilkset vastumõju põiksuunalistele, keret kallutavatele jõududele ja tagab rehvidele maksimaalse kontaktpinna, pakkudes tänu sellele oma klassi parimat sõidustabiilsust, -mugavust ja erakordset juhitavust.

Jõulisem mootorihääl käivitamise ja käikude allavahetamise ajal koos vedrustuse jäigema seadistusega tugevdavad veelgi juhile osaks saavat sõiduelamust. Bentayga pidev nelikvedu pakub klassi parimat juhitavust ja maastikusõiduvõimekust, lisana saab sinna kõrvale tellida ka võimsad keraamilised pidurid.

Bentayga Speedi keraamilised pidurid on suurimad ja võimsaimad, mida eales ühelegi Bentleyle paigaldatud. Nende maksimaalne pidurdusmoment on 6000 Nm ning pidurid on konstrueeritud vastu pidama temperatuurile kuni 1000 °C. Lisaks säästavad need teraspiduritega võrreldes ka rohkem kui 20 kg massi.

Ehtne Bentley välimus

Bentley Bentayga voolavatest vormidest õhkub ajatut elegantsi. Linnamaasturi atleetlikku olekut võimendab dünaamikat rõhutav disain: kerevärvi lävekarbid, kerevärvi splitterid esi- ja tagakaitseraual ning silmatorkav spoiler tagaluugil. Taktitundeliselt elegantsed Speedi mudelisildid kaunistavad mõlema esiukse alaserva. Bentayga Speedi iseloomustavad samuti tumedakstoonitud võred radiaatori ja esikaitseraua õhuvõtuavade ees, mis tugevdavad mudeli jõulist välisilmet ja vihjavad tema suutlikkusele.

Veel ühed Speedi eritunnused on tumedakstoonitud esi- ja tagatuled. Neid täiendavad uue disainiga 22-tollised 10 kodaraga veljed, mida pakutakse kolmes viimistluses – hõbedane, tumedakstoonitud või must. Viimased on saadaval kõigile klientidele, kelle autole on tellitud Bentley Black Specification.

Tõeliselt luksuslik ja ainulaadne reisijateruum

Inglismaal Crewe’is käsitööna valminud Bentayga reisijateruum on otsekui lühikokkuvõte moodsast briti disainist. Bentayga Speedil võeti kasutusele uudne, poolitatud värvidega interjöör, mis on mõeldud spetsiaalselt ainulaadseid disainijooni rõhutama. Selle kujunduse keskne element on esimest korda Bentaygas polstrimaterjalina rakendust leidnud Alcantara.

Alcantara on erakordselt pehme pealispinnaga riie, mida tihti pruugitakse kiirete ja võimsate autode siseviimistluses. Bentley on seda varem kasutanud näiteks Continental Supersportsis. Sõltuvalt oma eelistustest võivad Bentayga Speedi kliendid Alcantara asemele tellida ka musta nahkpolstri.

Kujundusjooni rõhutavad elegantsed kontrasttoonides polstrisiilud ustel ning istmepatjade ja seljatugede servadel. Kontrasttoonides ehisõmblused on saadaval kõigile Bentaygadele, kuid Speedis on seda võimalust laiendatud. Kõigile Speedidele, kus viie asemel on neli istet, saab tellida rombimustriga tepingud istmepatjade servadele, seljatoe ülaosale ja uksepolstritele.

Kui Bentayga klientidel on võimalus lasta tikkida Bentley tiivad istmete seljatoe ülaossa, siis uutes Speedi mudelites asendab seda tikandit sõna „SPEED“ – kas taustaga samas või kontrasttoonis. Metallist mudelisilt kirjaga „Speed“ kaunistab armatuurlaua kaasreisija poolt, kuna samasugune kiri valgustatud ukselävel tervitab reisijaid juba luksuslikku reisijateruumi sisenemisel.

Bentayga – algupärane luksuslik linnamaastur

Maastikusõiduvõimekus ja kuninglik luksus ongi Bentley Bentayga iseloomulikud tunnused. Ühtaegu nii võimas, isikupärane kui ka rafineeritud, on Bentayga mõeldud neile, kes nõuavad oma autolt kompromissitut luksust.

Palju auhindu võitnud Bentayga kujunes kohe pärast väljatulekut luksuse etaloniks, pakkudes klientidele ülimat Grand Touringu kogemust mistahes maastikul ja mistahes tingimustes. Bentayga ajatult elegantne, voolav disainistiil balansseerib täiuslikult atletismi ja enesekindluse piiril.