Flying Spur

Kokku on saanud sportsedaan ja luksuslimusiin. Uus Flying Spur on disainitud, konstrueeritud ja käsitsi valmistatud Inglismaal, Bentley kodulinnas Crewe’is ning demonstreerib Bentley ainulaadset viisi ultramoodsa tehnika juurutamisel, ühendades moodsa briti käsitöö harmooniliselt uuenduslike võimalustega. Flying Spuri uusim põlvkond nihutab veelgi edasi elegantsi ja detailidele pööratud tähelepanu piire, loomaks kõigi aegade parimat üliluksuslikku sportsedaani.

Uue Flying Spuri südameks on Bentley tuntud 6,0-liitrise topelt-turboülelaadimisega W12 täiustatud versioon, mis kiiremate ja sujuvamate käiguvahetuste saavutamiseks töötab koos topeltsiduriga kaheksakäigulise käigukastiga. Uus TSI-mootor arendab 635 hj võimsust ja 900 Nm pöördemomenti, auto saavutab 100 km/h paigaltstardist 3,8 sekundiga ning evib tippkiirust 333 km/h.

Esimest korda Bentley ajaloos võetakse kasutusele elektroonilise juhtimisega nelikroolimine, mis koos aktiivse nelikveo ja adaptiivvedrustusega Bentley Dynamic Ride tagab fenomenaalse sõidumugavuse ja juhitavuse. Uued kolmekambrilised õhkvedrud võimaldavad vedrustust seadistada senisest palju laiemates piirides, alustades limusiinile omasest sujuvusest ja lõpetades kere kaldumist välistavast sportlikust seadistusest. Selles sõidukisegmendis pole veel nähtud nii erakordselt laia ulatuse ja sügavusega sõidukogemust.

Uue Flying Spuri põhivarustusse kuulub arvukalt uusi juhiabisüsteeme, sealhulgas Traffic Assist, City Assist ja pimenurga hoiatus, samuti võeti revolutsioonilise Bentley juures kasutusele kaasaegne, mitut materjali sisaldav kerekonstruktsioon.

130 mm võrra pikem teljevahe tähendab, et uue Flying Spuri reisijateruum on avar ja luksuslik ning pakub võrratut mugavust ja elegantsi. Lisaks paljudele ühe- ja kahevärvilistele väärisvineerist ehisosadele leiab sealt Bentley uued soonilisest nahast istmed, ainulaadse Mulliner Drivingu rombimustrilise tepingu istmetel ning – esimest korda kogu autotööstuses – kolmemõõtmelise rombimustrilise tepinguga nahkpolstrid ustel.

Selline moodne käsitöö on ühendatud uusima tehnikaga, mis lisab juhile ja reisijatele mugavust ning tugevdab naudingutunnet. Näiteks HD-ekraaniga digitaalne näidikupaneel, ainulaadne pöörduv keskkonsool, kus vahelduvad 12,3-tolline puutetundlik ekraan, kaunid analoognäidikud või digitaaltehnikavaba väärisvineerpaneel, ning kaugjuhtimispuldina toimiv puutetundlik ekraan tagaistujaile aitavad muuta Flying Spuri kõige moodsamaks, uuenduslikumaks ja luksuslikumaks liiklusvahendiks.

Kaasaegse luksuskliendi vajadustest lähtuvalt loodud interjööri saab veel täiendada panoraam-katuseaknaga, mis ulatub üle kogu katuse.

Flying Spuri põhivarustusse kuuluvad LED-maatriksesituled koos ainulaadse kristalliefektiga detailidega. Kristallide taha lisati kroomitud ehisliistud, tänu millele säravad tuled isegi siis, kui pole sisse lülitatud. Tagatuled kaarduvad autoküljele ja moodustavad sisselülitatuna helendava B-tähe kuju, mille muster meenutab interjööri tuulutusavade rombimustrit. Põhivarustusena pakutakse mitmesuguseid 21-tolliseid velgesid, soovi korral on saadaval ka kaks ainulaadset 22-tollist Mullineri disaini.

Samuti võib autole tellida avaneva, täissuuruses panoraam-katuseakna. Selle esiosa on kallutatav ja tahapoole nihutatav, tagaosa aga statsionaarne. Alcantara-päikesesirmid liiguvad elektri jõul ning nende värvitoon harmoneerub laepolstri 15 võimaliku värvitooniga.

Täiesti uue Flying Spuri interjöör näitab ilmekalt, kuidas Bentley oskab luua enneolematult luksuslikke ja uuenduslikke reisijateruume. Ainulaadse stiiliga sisemus sai uued, erakordselt mugavad istmed, millele saab valida 15 värvitoonis nahkkatteid, keskkonsooli alaosa ja armatuurlaud aga on kujundatud Bentley „tiibade“ teemat järgides.

Uue Bentley Flying Spuri jõuallikaks on topelt-turboülelaadimisega W12 TSI-mootor, mis paneb paika uued arusaamad suutlikkuse ja dünaamika alal. Mootor on välja töötatud Crewe’is ja seal pannakse see ka käsitsi kokku.

Maailma kõige täiuslikuma 12-silindrilise mootori ainulaadne W-kuju tähendab, et see on oluliselt lühem kui võrreldavad V12-mootorid, mis annab eeliseid kaalujaotuse alal ja võimaldab suurendada reisijateruumi.

Flying Spuri värske jõuallikas kasutab uusimat mootori juhtseadet, mis eelmise põlvkonna mudeliga võrreldes tagab märksa parema suutlikkuse. Mootor arendab 635 hj võimsust ja 900 Nm pöördemomenti, viib auto 3,8 sekundiga paigalt kiiruseni 100 km/h ning tagab tippkiiruseks 333 km/h.

Ettepoole viidud esisild parandab uue Flying Spuri kaalujaotust ning võimaldab koos aktiivse nelikveo, nelikroolimise ja adaptiivvedrustusega paremat juhtimistäpsust ja tasakaalu.

Uus Flying Spur annab ka uue sisu mõistetele isikupärastamine ja mõõdu järgi valminud luksus. Kerevärvide, nahkade, väärisvineeride ja lisavarustuse valik pakub lõputut värvispektrit kõigi maitsete ja eelistuste tarvis.