Kiirusele keskendunud: uus Lamborghini Huracán Performante

• Lamborghini aktiivaerodünaamika ehk Aerodinamica Lamborghini Attiva (ALA) tagab ennenägematu suutlikkuse nii maanteel kui ka ringrajal
• Nürburgringi Nordschleife läbimiseks kulus vaid 6.52,01
• Forged Composite-süsinikkomposiidid aitasid massi vähendada 40 kg võrra ja võtta kasutusele uudseid tehnilisi lahendusi
• Suurema pööremomendiga 5,2-liitrine vabalthingav V10-mootor võimsusega 640 hj
• 100 km/h saavutamiseks kulub 2,9 sekundit, tippkiirus on üle 325 km/h
• Nimi Huracán Performante võtab kokku ülima suutlikkuse ja saavutused ringrajal


Automobili Lamborghini tõi Genfi autonäitusel avalikkuse ette Huracán Perfomante, mis ühendab endas uued kergtehnoloogiad, aktiivaerodünaamika koos veermiku uue seadistusega, nelikveosüsteemi ja veelgi täiustatud jõuallika. Supersportauto Huracán Performante valmis Lamborghini arendustöö tulemusena ning on mõeldud saavutama parimaid aegu ringrajal, pakkudes samal ajal ka meeliköitvat ja dünaamilist sõiduelamust maanteel. 5. oktoobril 2016 püstitas Huracán Performante Saksamaal Nürburgringi Nordschleifel uue seeriaautode ringirekordi ajaga 6.52,01.

„Huracán Performante on tehniliste uuenduste kogum, mille eesmärgiks oli luua täiusliku suutlikkusega auto,“ ütles Automobili Lamborghini juhatuse esimees ja tegevjuht Stefano Domenicali. „Uus auto väljendab Lamborghini DNA tugevust ja uuenduslikkust ning 360-kraadist lähenemisviisi oma klassi parima supersportauto loomise protsessile. See näitab praeguste Lamborghini V10-seeriaautode suutlikkuse tippu nii ringrajal kui ka maanteel ning kõik selle võtab täiuslikult kokku tema nimi: Lamborghini Huracán Performante.“

Kaalusääst kõikjal
Alumiiniumist ja süsinikkomposiidist hübriidkandmikul baseeruv Huracán Performante kere valmistatakse alumiiniumist, märkimisväärselt leidis kasutamist ka Lamborghini auhinnatud Forged Composite-tehnoloogia. Selle puhul kasutatakse „hakitud“ süsinikkiudu, mis võimaldab valmistada kergeid ja nii keerulise kujuga detaile, mis tavalise komposiittehnoloogia puhul kõne allagi ei tule, säilitades seejuures optimaalse tugevuse.

Aktiivaerodünaamika ehk Aerodinamica Lamborghini Attiva (ALA)
Huracán Performante juures võeti kasutusele Aerodinamica Lamborghini Attiva (ALA). Sõnal ala on itaalia keeles teinegi tähendus ‒ tiib. Lamborghini töötas patenteeritud aerodünaamikasüsteemi välja just Huracán Performante tarvis ning see võimaldab aktiivselt muuta aerodünaamilise surujõu või õhutakistuse väärtust.

Disain
Huracán Performante kannab ehtsat Lamborghini DNAd, tema disain kirjeldab ja rõhutab täiesti üheselt nii auto sihtotstarvet kui ka selleks kasutatud tehnikat. Kõik kokku näeb välja nagu tehnikakunsti tippteos.

Jõuallikas ja suutlikkus
Huracáni täiustatud jõuallikas on endiselt vabalthingav ning Lamborghini valmistatud V10-mootoritest seni võimsaim. See arendab 640 hj (470 kW) 8000 p/min juures ja 600 Nm 6500 p/min juures, väliselt tunneb mootori ära uue pronksikarva kollektori järgi ‒ selle värvus meenutab varasemaid erimudeleid, näiteks Diablo 30. aastapäeva mootorit.

Veermik ja seadistus
Huracán Performante vedrustus on täiustatud tema kasutusotstarbest ‒ eelkõige ringrada ‒ lähtuvalt. Huracán-kupeega võrreldes on vedrustus tänu uutele vedrudele ja stabilisaatoritele püstsuunas 10% jäigem, kuna kaldejäikus kasvas 15%. Vedrustuse hoovapukside jäikust tõsteti 50%, mis märkimisväärselt parandas auto põiksuunalist juhitavust.

Rattad ja pidurid
Huracán Performantel kasutatakse viienda põlvkonna Haldex-siduri ja elektroonilise juhtimisega pidevat nelikvedu, mida täiendab mehaaniline iselukustuv tagadiferentsiaal.

Interjöör
Huracán Performante interjöör tuletab juhile meelde auto kergust ja aerodünaamikat. Õhutusavad, käiguvahetuslabad, uksekäepidemed ja keskkonsool on kõik valminud Forged Composite-tehnoloogias. Lamborghini võidusõiduajalugu meenutab pea kogu interjööri, sealhulgas sportistmeid kattev kerge tume alcantara. Soovi korral lõigatakse istmele laseriga sisse Y-kujuline muster. Ostja soovil võib sportistmed asendada komfortistmetega, needki on alcantara-kattega.