Lamborghini Accademia 2017 – uudised ja kalender

• Hooaega alustavad Livignos Winter Accademia ja uus Aventador S
• Esimest korda Spa-Francorchamps’ ja Yas Marina ringrajal
• Mugellos saab teada, kuidas maitseb ehtne Made in Italy

Lamborghini Accademia 2017. aasta hooaeg on rikkalikuma programmiga kui kunagi varem. Automobili Lamborghini võidusõiduosakonna Squadra Corse hallatav sõidukool lõi oma iga-aastase kursuste sarja kõigile neile, kelle kireks on turvaline ja sportlik autosõit. Programmi kuulub näiteks talveoludes toimuv Winter Accademia, kus esimest korda on osalejatele kasutamiseks saadaval ka uus Aventador S. Asfaldil toimuvad kursused peetakse maailmakuulsatel ringradadel, näiteks Spa-Francorchamps’s, Mugellos ja Yas Marinas, mis kõik võõrustavad Lamborghini Accademiat esimest korda. Ning lõpuks pakutakse Nardós toimuvat kursust Collaudatore Lamborghini neile, kes soovivad oma sõiduoskust lihvida katsesõitjate töökeskkonnas.

Aventador S Livigno lumel

9.-21. veebruaril toimuv Winter Accademia alustab tänavust hooaega ning on avatud kõigile huvilistele, mitte ainult Lamborghini klientidele. Accademia toob sinna Lamborghini Squadra Corse võidusõiduprogrammides karastunud sõiduinstruktorite oskusteabe ja supersportautodest koosneva autopargi. Kohal on ka uus Lamborghini Aventador S ning jääl ja lumel toimuv üritus annab osalejatele võimaluse proovida vastse V12-superauto uuenduslikku tehnikat. Sinna hulka kuuluvad näiteks mootori 740 hobujõuni tõstetud võimsus, uus neljarattaroolimise süsteem ning uus EGO-sõidurežiim, mis võimaldab auto seadistust kohandada juhi eelistustega. Lisaks annab 12 Ore di Livigno (Livigno 12 tundi) Winter Accademia osalejatele veelgi erakordsema elamuse ‒ sõidukogemuse hilisõhtul, hästivalgustatud jäärajal.

Ringrajal Spa-Francorchamps’s ja Mugellos
Lamborghini Accademia ringrajaprogramm algab märtsis 2017 Austraalias Phillip Islandi võidusõidurajal, kus Aventador S teeb oma ringrajadebüüdi.

Aprillis suundub Accademia maailmakuulsale Belgia vormel-1 rajale Spa-Francorchamps’sse, kus igal aastal peetakse nii Lamborghini Super Trofeo ühemargisarja osavõistlus kui ka 24 tunni sõit GT3-autodele. Ardennide metsade vahel lookleval seitsmekilomeetrisel rajal istuvad osalejad vaheldumisi Lamborghini Huracáni ja Aventador Si roolis ning saavad omal nahal kogeda selle kuulsamate kurvide ‒ Eau Rouge/Raidillon, Les Combes, Blanchimont ‒ läbimisega kaasnevaid elamusi.

Lamborghini Accademia 2017. aasta ürituste seeria jätkub juulis Mugello ringrajal Itaalias Toskaanas ‒ seegi on üks tänavusi uusi kohti. Sealne kursus ühendab endas autosõidu ja ehedad Itaalia-elamused. Osalejate sõiduoskused pannakse proovile Huracáni ja Aventador Si roolis maailma ühel põnevamal, suurte tõusude-languste ning kiirete ja tehniliste kurvidega ringrajal. Kogu maailmast saabunud kursuslased saavad aga nautida ka ehtsat Itaaliat ‒ selle disaini, arhitektuuri, köögikunsti ja Cantine Antinori veine.

Pilota treeninguprogramm Las Vegases: esimene samm autospordi suunas
Septembris-oktoobris suundub Lamborghini Accademia Hiinasse Shanghai ringrajale, seejärel aga USAsse. Seal on kursuste toimumispaikadeks Circuit of the Americas Texase osariigis ja Las Vegas Motor Speedway Nevadas. Kolmandat aastat järjest on Las Vegase rada ka Pilota Lamborghini treeningukursuse toimumispaigaks.

See on Lamborghini Accademia kõrgeima järgu kursus, mõeldud neile, kes huvituvad autospordimaailma astumisest. Huracán Super Trofeo võidusõiduautode roolis ja Lamborghini Squadra Corse elukutseliste võidusõitjate käe all teevad osalejad läbi tõelise võistlusnädalavahetuse.
Aasta lõpeb detsembris Abu Dhabis, kus Accademia külastab esimest korda Yas Marina ainulaadset vormel-1 rada. Araabia Ühendemiraatides asuv ringrada on veebruaris ka uue, Lähis-Ida Super Trofeo sarja avavõistluse võõrustajaks.

Lamborghini Esperienza Imolas
Sarnaselt eelmistele aastatele on Autodromo di Imola tänavugi Lamborghini Esperienza toimumiskohaks. Kaheksa tärminit aprillis, septembris ja oktoobris on mõeldud neile, kes esimest korda Lamborghini maailma astuvad. Programm algab Sant’Agata Bolognese tehases värskenduskuuri läbi teinud muuseumi, tootmisliinide ja teiste osakondade külastamisega. Seejärel suunduvad osalejad Imola ringrajale, et avastada enda jaoks Lamborghini supersportautode dünaamilised omadused.

LAMBORGHINI ACCADEMIA – 2017. AASTA KALENDER
VEEBRUAR – WINTER ACCADEMIA LIVIGNO (ITAALIA)
MÄRTS – TRACK ACCADEMIA PHILLIP ISLAND (AUSTRAALIA)
APRILL – TRACK ACCADEMIA SPA FRANCORCHAMPS (BELGIA)
JUUNI – TRACK ACCADEMIA SUZUKA (JAAPAN)
JUULI – TRACK ACCADEMIA MUGELLO (ITAALIA)
SEPTEMBER – TRACK ACCADEMIA SHANGHAI (HIINA)
OKTOOBER – TRACK ACCADEMIA LAS VEGAS (USA)
OKTOOBER – PILOTA LAMBORGHINI LAS VEGAS (USA)
DETSEMBER – TRACK ACCADEMIA YAS MARINA (ARAABIA ÜHENDEMIRAADID)

LAMBORGHINI ESPERIENZA – 2017. AASTA KALENDER
APRILL – ESPERIENZA IMOLA (ITAALIA)
SEPTEMBER – ESPERIENZA IMOLA (ITAALIA)
OKTOOBER – ESPERIENZA IMOLA (ITAALIA)