Maailma-esmaesitlus Genfis: Sport Turismo laiendab Panamera mudeliperekonda

Porsche laiendab Panamera peret uue kereversiooni lisamisega. Panamera Sport Turismo tähistab oma maailma-esmaesitlust Genfi autonäitusel (7.-19. märtsi), välja pannakse viis varianti: Panamera 4, Panamera 4S, Panamera 4S Diesel, Panamera 4 E-Hybrid ja Panamera Turbo. Edukal sportsedaanil põhinev uus versioon lööb taaskord luksusklassis laineid oma eripärase disainiga. Samal ajal on kuni 404 kW/550 hj arendav Sport Turismo mitmekülgsem kui ükski teine selle klassi mudel. Panamera uus versioon oma suure tagaluugi, madala laadimiskünnise, pakiruumi suurendatud mahu ja 4+1 istmekontseptsiooniga pakub ideaalset kombinatsiooni igapäevasest kasutusväärtusest ja maksimaalsest mitmekülgsusest.

Kõikeoskava sportauto disain ja kontseptsioon
Sarnaselt kupeelikule Panamera sportsedaanile iseloomustavad ka Sport Turismot tema äärmiselt dünaamilised proportsioonid, mis täiuslikult peegeldavad Porsche disaini-DNAd. Auto on 5049 millimeetrit pikk, 1428 millimeetrit kõrge ja 1937 millimeetrit lai, telegede vahe ulatub 2950 millimeetrini. Siluetti ilmestavad veel kere lühikesed ülendid ning suured, kuni 21-tollised rattad.

Esimene isekohanduv katusespoiler omas segmendis
Sõiduki ülaosas läheb katus sujuvalt üle kiirusega kohanduvaks spoileriks. Katusespoileri nurka muudetakse kolmes järgus sõltuvalt sõidusituatsioonist ja autole valitud seadistustest ning see tekitab tagasillale kuni 50 kg täiendavat surujõudu.
Kiiruseni kuni 170 km/h püsib aerodünaamiline õhusuunaja – Porsche Active Aerodynamicsi (PAA) süsteemi põhikomponent – peidus ehk õhuvooluga nurga all miinus seitse kraadi, vähendades sellega õhutakistust ja optimeerides kütusekulu.

Kolm istet teises reas
Uus Sport Turismo on esimene kolme tagaistmega Panamera. Kaks välimist istekohta on selgekujulised üksikistmed – järgides kogu mudeliperekonna suundumust pakkuda sportlikku sõiduviisi koos maksimaalse mugavusega –, luues taha istmevalemi 2+1. Soovi korral on Panamera Sport Turismo saadaval ka neljaistmelisena, sel juhul on taga kaks elektriliselt seadistatavat üksikistet.

Sport Turismo kõrgem katusejoon hõlbustab pääsu tagaistmetele ja sealt välja ning avardab samuti reisijate pearuumi. Pakiruumi kasutamisvõimalusi parandavad laialt avanev tagaluuk, mille elektriajam kuulub põhivarustusse, ning vaid 628 millimeetri kõrgune laadimiskünnis.

Viis mootorit
Tellimuste vastuvõtt Panamera Sport Turismole on alanud. Euroopas jõuab uus mudel müügile 7. oktoobril 2017, ülejäänud turgudel novembri alguses. Uuele Porschele on saadaval viis mootorit, mida praegu juba kasutatakse sedaanversioonil.