Sel sügisel võtab Auto 100 üle ŠKODA maaletooja kohustused Lätis

- ŠKODA uuendatud mudelivalik saab korrigeeritud varustus- ja hinnastruktuuri

Alates 1. oktoobrist 2017 hakkab ŠKODA brändi arendamise ja huvide eest Lätis hoolitsema ettevõte Auto 100, mis on juba näidanud oma head tööd Eesti turul. Auto 100 Läti haru alustas ettevalmistustöid mullu sügisel, keskendudes kogu ŠKODA mudelivaliku restruktureerimisele ja ümberpositsioneerimisele koos täiesti uue põhivarustusega, mis vastab tänapäeva turu ja klientide nõudmistele.

ŠKODA uuendatud mudelivalik saab korrigeeritud põhivarustuse ja hinnastruktuuri. Seda kõike tehakse eesmärgiga tagada, et ŠKODA oma madalate ülalpidamiskulude, toote töökindluse ja esinduste võrguga oleks Läti turul üks paremaid valikuid klientide jaoks, nii nagu see on paljudes teisteski Euroopa maades. Sel eesmärgil hakkab Auto 100 arendama Lätis välja esinduste võrku, et tagada ŠKODA praegustele ja tulevastele klientidele kõrgeima taseme teenuste kättesaadavus ning kindlustada kliendirahulolu kõrge tase Läti turul.

„Meie ees seisab väga põnev ja vastutusrikas ülesanne – täielikult restruktureerida ŠKODA mudelivalik ja esinduste võrk ning tõsta ŠKODA bränditeadlikkust Lätis. Me näeme, et ŠKODA brändil on Lätis suur potentsiaal, kui positsioneerida seda klientide vajadustest lähtuvalt ning arendada esindusi klientide läheduses. Oleme uhked, et tänu uutele esindustele saame hakata pakkuma tehnika, turvalisuse, juhiabisüsteemide, mugavuse, sõidunaudingu ja Simply Clever-lahenduste mõttes moodsaid ŠKODA mudeleid,“ ütles Māris Jansons, Auto 100 Läti filiaali tegevjuht.

„Loodame parandada oma positsiooni kõigis segmentides, kus ŠKODA on oma mudelitega esindatud. Täielikult restruktureeritud põhivarustuse ja pilkupüüdvate disainilahendustega FABIA hakkab köitma rohkem erakliente, RAPIDi perekond oma selge struktuuriga meelitab ligi uusi kliendirühmi ning peresse lisandub aastal 2019 ka uus crossover,“ selgitas Jansons.

„ŠKODA OCTAVIA ümberpositsioneeritud mudelivalik tugevdab oma seisu ning hakkab köitma nõudlikumaid era- ja ärikliente ainulaadsete RS- ja SCOUT-mudelitega. SUPERB saab mitte ainult korrigeeritud põhivarustuse ja varustustasemed, vaid ka mootorite ja käigukastide valiku uue struktuuri, mis võimaldab välja tuua eelised põhikonkurentide ees. Kvaliteetne koostetöö, suurepärased turvavarustuse ja juhiabisüsteemide paketid ning kõrgtasemel viimistlusega interjöörikujundus peavad kiiresti parandama SUPERBi positsiooni era- ja äriklientidele pakutavate keskklassi sedaanide ja universaalide segmendis,“ rääkis Jansons.

„Ning lõpuks ŠKODA linnamaasturite pere liikmed KODIAQ ja KAROQ! KODIAQ on ainulaadne toode, mis äratab laiade kliendirühmade huvi tänu kõrgele tasemele kvaliteedi, turvalisuse, mugavuse ja loomulikult pere vajaduste osas. KODIAQi seitsmekohaline versioon muudab turgu ja pakub klientidele mahtuniversaalile omast siseruumi koos linnamaasturi sõiduomadustega. Uus KAROQ, ŠKODA kompaktklassi linnamaastur tuuakse avalikkuse ette septembris Frankfurdi autonäitusel. Varsti pärast autonäitust esitletakse seda ka Läti turul,“ tutvustas Auto 100 Läti filiaali tegevjuht tulevikuplaane.

„Oleme juba allkirjastanud mitu kokkulepet täisteenusega esinduste loomiseks Riias ning oktoobris avab linna ühel peamisel liiklussoonel Krasta tänaval uksed ŠKODA täisteenusega esindus Green Motors. Investeeringu selleks teeb üks kohaliku turu tugevamaid tegijaid Skandi Motors, kes on end korduvalt autokaubanduse alal tõestanud ja võitnud palju lojaalseid kliente, pakkudes neile kõrge kvaliteediga tooteid ja teenuseid. Teine ŠKODA täisteenusega esindus Verta Auto on plaanitud Riias klientidele avada 2019. aasta algul. See tuleb aadressile Biķernieku 125 ehk linnaossa, kus lähiaastatel on ette näha kiiret arengut. Investeerijaks on seal Eesti firma TKM Auto OÜ, mis kuulub 100% Tallinna Kaubamaja Gruppi ning millel on autokaubanduse alal Baltimaades suured kogemused. Töötame pingeliselt ka ŠKODA esinduste arendamise kallal Vidzeme, Kurzeme ja Latgale piirkonnas. Auto 100 ja Adole Invest Läti jaeturul tegutsema ei hakka, vaid täidavad üksnes maaletooja funktsioone,“ rõhutas Jansons.

Auto 100
- Auto 100 Läti filiaal moodustab osa Eesti ettevõttest Auto 100, mis on ŠKODA ja Porsche edasimüüja Eestis, Lamborghini ametlik edasimüüja Balti riikides ja Soomes ning Bentley ametlik hoolduspartner Eestis.

- Auto 100 kuulub Eesti investeerimisfirmale Adole Invest, mis omakorda on osa Taani ettevõttest Semler Gruppen AS. Semper Gruppen AS on suurim selles vallas tegutsev Taani ettevõte, kellel on rohkem kui 100 aastat töökogemust ning kes esindab Taanis kõiki Volkswageni kontserni brände.

ŠKODA AUTO
- on üks pikemalt tegutsenud autotootjaid maailmas. Ettevõte asutati autonduse algaegadel aastal 1895. Firma peakorter asub tänaseni Mladá Boleslavis.

- pakub praegu järgmisi mudeleid: CITIGO, FABIA, RAPID, OCTAVIA, YETI, KODIAQ ja SUPERB.

- tarnis 2016. aastal oma klientidele kogu maailmas üle miljoni sõiduki.

- kuulub aastast 1991 Volkswageni kontserni, ühe maailma edukama autotootja koosseisu. ŠKODA koos kontserniga töötab iseseisvalt välja ja toodab nii sõidukeid kui ka nende sõlmi, näiteks mootoreid ja käigukaste.

- tehased asuvad kolmes paigas Tšehhi Vabariigis, lisaks toodab ta sõidukeid Hiinas, Venemaal, Slovakkias ja Indias peamiselt kontserni partnerlussidemete kaudu ning Ukrainas ja Kasahstanis koostöös kohalike partneritega.

- annab tööd 30 000 inimesele mitmel pool maailmas ning tegutseb rohkem kui 100 turul.