Tallinnas avas uksed Bentley esindussalong

Bentley uus autosalong pakub automargi täielikku mudelivalikut, müügijärgset hooldust ning lisaks käsitööna valminud luksuslikke Bentley aksessuaare. Uus esindus asub aadressil Laeva tänav 2, Tallinna Vanasadama lähistel.

Salongi avaürituse tõmbenumbriks oli kahtlemata värskelt Eestisse jõudnud Bentley uusim mudel – kolmanda generatsiooni sportkupee Continental GT. Nagu ülejäänud Bentley mudelite puhul, on ka Continental GT tehnoloogiline lahendus ja disain välja töötatud Suurbritannias, kus iga eksemplar kogenud meistrite käsitööna valmib. Tootja sõnul ühendab Continental GT endas isikupära, sooritusvõime, tipptehnoloogia ning luksusliku hõngu, mis on saavutatav ainult läbi käsitöö - tulemuseks tõeliselt esmaklassiline sportkupee.

Bentley maaletooja Auto 100 AS juhatuse liikme Jussi Pärnpuu sõnul on Briti automargi näol tegu autotööstuse lipulaevaga, mis ühtlasi tähistab järgmisel aastal oma sajandat juubelit. “Läbi masstootmise sajandi on Bentley säilitanud kultuuri, traditsiooni ja kvaliteedi, mis peegelduvad igas selle tänaseni käsitööna valmivas mudelis. Meil on väga hea meel, et meie 10 aastat kestnud koostöö Bentley luksusautode edasimüüja Luxury and Sports Cars SE-ga on uue esindussalongi näol saanud uue hingamise. Pole kahtlustki, et Bentley salongiga on Tallinn täienenud täiesti ainulaadse kõrg-luksusklassi autosid esindava autokeskuse võrra,” ütles Jussi Pärnpuu.

“Bentley Tallinn on olnud meile suuurepärane partner juba enam kui kümme aastat. Me hindame kõrgelt nende panust Bentley brändi tugevdamisele ning oleme veendunud, et uue esindussalongi ja hoolduse avamine saab olema jätkulooks Bentley eduloole siinses regioonis,” ütles Bentley Euroopa regioonijuht Robert Engstler.

Lisaks uuele Continental GT-le ei puudu legendaarse Briti autotootja Tallinna esinduse mudelivalikust ka luksussedaan Flying Spur, luksusmaastur Bentayga ning loomulikult ka Bentley lipulaev Mulsanne.

Bentley maaletoojaks on laialdase ja pikaajalise kogemusega Auto 100 AS, mis alustas oma tegevust 2005-ndal aastal Tšehhi autotootja Škoda sõidukite müümisega. Juba aasta hiljem sõlmiti esindusleping legendaarse Itaalia sportautode tootjaga Automobili Lamborghini, millega Auto 100 AS sai Lamborghini edasimüügiõigused lisaks Eestile ka Baltikumis. Alates 2007. aastast on Auto 100 AS Bentley Motors ametlik teeninduspartner ning samal aastal allkirjastati ka esindusleping Briti autotootjaga Lotus, millega saadi sportautode edasimüüjaks Baltikumis. Alates 2012. aastast omab Auto 100 Porsche maaletoomise ja müügi ainuõigust Eestis. Möödunud aasta oktoobrist alates on Auto 100 AS Škoda ametlik maaletooja ka Lätis, eesmärgiga välja arendada sealne Škoda müügi- ja teenindusvõrgustik.

 

Fotode autor: Marko Lõhmus