"Hüperauto tapja" Lotus 3-Eleven püstitas Hockenheimringil rajarekordi

• Lotus 3-Eleven tõstab lati uuele kõrgusele, püstitades Hockenheimringil ajakirja sport auto seeriaautode klassis uue rajarekordi.
• Lotus 3-Eleven juhib praegu ringiaegade edetabelit, kuhu kuuluvad mõnede maailma mainekamate tootjate eksootilised hüperautod ja võidusõidurajale orienteeritud superautod.
• Rajarekordi püstitas ajakirja sport auto parim teekatsetuste tegija Christian Gebhardt.

Lotus 3-Eleven, mis on Lotuse Hetheli peakontorist väljunud kiireim seeriaauto, püstitas seni kiireima ringiaja, mille väga mainekas Saksa autoajakiri sport auto üldse on registreerinud.

Väga kogenud juhi ja ajakirja sport auto teekatsetuste rubriigi toimetaja Christian Gebhardti juhitud Lotus 3-Eleven läbis Hockenheimringi lühikese ringraja uskumatu 1 minuti ja 6,2 sekundiga. See aeg avaldab aga veelgi enam muljet, kui arvestada asjaolu, et 3-Elevenil olid all tavalised maanteerehvid ja kiireim ringiaeg sõideti suhteliselt kehva ilmaga (temperatuur ei tõusnud üle 8 °C).

Group Lotus plc tegevjuht Jean-Marc Gales ütles: „Christian püstitas uskumatu ringiaja oludes, mis ei olnud eriti ideaalsed. Teadsime algusest peale, et oleme loonud harukordse auto, mis suudab korda saata suuri asju, ning see ringiaeg on kahtlemata selle tõestus. Tegu on Lotuse disainipõhimõtete ülima kehastusega – see on kauni kujundusega masin, millel pole grammigi ülekaalu. Kohe kasutatava 460 hj ja võidusõiduautole omase juhitavusega auto tapab ka kõige vägevama hiiglase.”

Lotus 3-Eleven juhib ajakirja sport auto ringiaegade edetabelit. Sellest leiab mõne Saksa, Itaalia, Ameerika ja Briti juhttootjate kõige kallima ja parema müügil olevad tavaauto.

Ajakirja sport auto teekatsetuste rubriigi toimetaja Christian Gebhardt ütles: „Lotus 3-Eleven on hämmastavalt kiire ja võidusõidurajale orienteeritud auto, mis pakub palju naudingut. See on kiireim seeriaauto, mida ajakiri sport auto on Hockenheimringi lühikesel ringrajal katsetanud.
Ajakirja sport auto 10 parimat aega (seeriaautod) Hockenheimringi lühikesel ringrajal:

1. Lotus 3-Eleven, 1.06,2 min
2. Porsche 918 Spyder, 1.06,3 min
3. Gumpert Apollo, 1.07,2 min
4. Radical SR3 SL, 1.08,1 min
5. Lamborghini Gallardo Squadra Corse, 1.08,2 min
6. = Corvette ZR1, 1.08,3 min
6. = Ferrari 488 GTB, 1.08,3 min
8. Porsche 911 GT2 RS, 1.08,4 min
9. Porsche 911 GT3 RS (991), 1.08,5 min
10. Mercedes SLS AMG Black Series, 1.08,6 min