Kerge ja kiire – Lotus Elise Cup 250

Kerge ja kiire – Lotus Elise Cup 250

• Seni kiireim Elise: 0–60 miili tunnis 3,9 sekundiga, tippkiirus 154 miili tunnis
• 243 hj ja üle 260 hj tonn
• Standardvariandina saadaval rotsterina
• Lisavarustuspakett Carbon Aero Pack vähendab kaalu veel 10 kg võrra
• Elise Cup 250 üleilmne tootmispartii piirdub kahesaja sõidukiga aastas

Tõestamaks, et vähem on rohkem, on Lotuse kuulsa Elise võimas versioon Cup kaotanud 21 kg ja saanud juurde 26 hj. 931 kg kaaluv Elise Cup 250, mille kiirendus 0–60 miilini tunnis on 3,9 sekundit, on seni kiireim teekõlblik Lotus Elise.

Uus Elise Cup 250, mis vahetab välja palju kiidusõnu pälvinud Elise Cup 220, kinnitab täielikult Lotuse mantrat „kerge on õige” (light is right). Nimelt on kerguse ja kiiruse suurendamiseks optimeeritud kõiki sõiduki koosteosi.

Nn kergekaalu laborist, mis on tänu kõnealusele margile tuntuks saanud, tuli auto välja mitmete funktsioonidega, kaasa arvatud liitium-ioonaku, mis vähendab kaalu 10 kg võrra, süsinikkiust istmed, mis tagavad 6 kg kaalu kokkuhoiu, ja ülikerged sepistatud valuveljed, mis säästavad veel 1,5 kg. Kõikide sportautofännide vajaduste järgi loodud Lotus Elise Cup 250 on nüüdsest standardvariandina saadaval ka rotsterina, mille lisavarustusse kuulub kõvakatus. Neile, kes soovivad auto kaalu veelgi vähendada ja seeläbi võimsust lisada, on saadaval pakett Carbon Aero Pack, mis kärbib veel 10 kg. Sellega kaalub auto vaid 921 kg.

Group Lotus plc tegevjuht Jean-Marc Gales märkis: „Lotus Elise on juba kaua olnud oma klassi mõõdupuuks, kuid ometi õnnestus meil lihvida selle sooritusvõimet ja juhitavust sirgjoonelisel liikumisel. Jah, see suudab võidusõidurajal korda saata hämmastavaid asju, kuid samas on säilinud selle teedel käitumise maneerid, mistõttu sobib see auto ideaalselt igapäevasõitudeks.

Ükski konkurent ei paku sellist sooritusvõimet ja käepärasust.”
Uuele Elise Cup 250-le on kasuks tulnud Lotuse pidevalt täiustatud disainipõhimõtted ja püsiv soov arendada kõiki koosteosi neid kergemaks muutes ja optimeerides. Auto on igast küljest põhjalikult läbi mõeldud – alates ümberkalibreeritud süütesüsteemist kuni laiemate 195/50 R16 esirehvideni välja – ,et muuta roolimine teravamaks ja tundlikumaks.

Lotus Elise Cup 250 tuleb müügile kõikidel suurematel turgudel alates 2016. aasta aprillist.

http://www.lotuscars.com/lotus-elise-range