Lamborghini Centenario 2016. aasta Genfi rahvusvahelisel autonäitusel: futuristlik disain austab Lamborghini legendi

Lamborghini Centenario 2016. aasta Genfi rahvusvahelisel autonäitusel: futuristlik disain austab Lamborghini legendi

Sant'Agata Bolognese/Genf, 1. märts 2016 – Automobili Lamborghini esitleb Genfi autonäitusel mudelit Lamborghini Centenario, sest sel aastal tähistab ettevõte oma asutaja Ferruccio Lamborghini sajandat sünniaastapäeva. Centenariot toodetakse ainult 20 kupee- ja 20 kabriolettversiooni ning kõik 40 autot on juba müüdud baashinnaga 1,75 miljonit eurot pluss maksud.

Centenario jätkab Lamborghini ainukordsuse strateegiat ning demonstreerib Lamborghini uuenduslikku disaini ja asjatundlikke insenerilahendusi. Centenario ülelaadeta V12 mootori võimsus on 770 hj ja kiirendus 0–100 km/h on 2,8 sekundit, kiirendus 0–300 km/h on 23,5 sekundit ja tippkiirus rohkem kui 350 km/h. Pidurdusteekond kiirusel 100 km/h on 30 meetrit. Tänu monokokk-kujundusele ja täielikult süsinikkiust kerele on sõiduki kaal vaid 1520 kg ning kaalu ja võimsuse suhe on vaid 1,97 kh/hj.

Auto aerodünaamiline kujundus sisaldab laienevat tagatiiba, mis tekitab suurel kiirusel rohkem surujõudu. Tagarataste roolimine suurendab täpsust ja stabiilsust ning uuenduslik puuteekraan võimaldab hõlpsalt kasutada ühendatud teabe- ja meelelahutussüsteemi, sirvida Internetti ning kasutada tehnoloogiat Apple CarPlay.

„Centenario on auto, mis ühendab endas suurepäraselt traditsiooni ja innovatsiooni. See vaatab tulevikku ja austab samas Ferruccio Lamborghini legendi,” ütles Automobili Lamborghini president ja tegevjuht Stephan Winkelmann. „Centenario võimaldas meie disaineritel ja inseneridel heita kõrvale seeriaautode tootmise piirangud, et saavutada võrreldamatu tulemus: Centenario tõestas ennast kohe ihaldusväärse kollektsionääride autona, demonstreerides Lamborghini uut tehnoloogiat ja silmapaistvat jõudlust. See on Ferruccio Lamborghinile tema sajandal sünniaastapäeval kõige sobivam austusavaldus: mees, kes pani aluse erakordsele kaubamärgile, uskus, et kõik on võimalik ning tootis erakordseid ja eksimatult äratuntavaid autosid. Centenario on supersportauto Ferruccio Lamborghini ja tuleviku jaoks, millesse uskus tema ja millesse usume meie.”