HELISTA
JUHISED

Auto 100 AS on ametlik Automobili Lamborghini müügi- ja järelteeninduspartner.

Ferruccio Lamborghini sündis 28. aprillil 1916 Renazzos, Bologna lähedal asuvas külakeses. Pärast sõda hakkas kokku ostma vanu sõjamasinaid, et ehitada need ümber traktoriteks, mille tarvis oli sõjajärgsel ajal suur nõudlus.

Äritegevuse tulemusena õnnestus tal osta töökoda Centos, kus hakati alates 1948. aastast tootma Lamborghini traktoreid. Legendi kohaselt olnud Ferrari'ga sõitval Ferruccio Lamborghinil autoga probleeme, probleemi lahendamise asemel Enzo Ferrari saatnud traktori töösturi traktoritega edasi sõitma, mille peale vihastanud Ferruccio Lamborghini aga hakkas omanimelist autotööstust arendama.

Ferruccio Lamborghini avas Automobili Lamborghini Sant' Agatas 1963. aastal ja 1964. aastal valmis esimene Lamborghini, 350 GT. Tänapäeval kuulub Automobili Lamborghini Holding S.p.A kolmele eraldi ettevõttele: Automobili Lamborghini S.p.A autotootmisele, Motori Marini Lamborghini S.p.A meremootorite tootmisele ja ettevõttele Lamborghini Artimarca S.p.A, kes tegeleb litsentside ja kaubaartiklite haldamisega. Lamborghini supersportauto mudelivalikus on kaks "pullitõugu" Aventador eht taltsutamatu ja jõuline ning väiksem ja taltsam samas mitte sekunditki kaotav Huracan. Hästi positsioneeritud tootevaliku ja väikese tootmismahu juures suudab Automobili Lamborghini tagada autode kvaliteedi ja eksklusiivsuse.

Lisaks autodele leiab Lamborghini tootereast Collezione Automobili Lamborghini, kvaliteetrõivaste ja aksessuaaride valiku.

Uudised