Automobili Lamborghini tähistab ajaloomuuseumis toimuva kunstinäitusega „Velocità e Colore“

Automobili Lamborghini tähistab ajaloomuuseumis toimuva kunstinäitusega „Velocità e Colore“

Automobili Lamborghini alustab Miura 50 aasta juubeli tähistamist kunstinäitusega „Velocità e Colore“ („Kiirus ja värv“), mis on avatud 28. aprillist 30. juunini Itaalias Sant’Agata Bologneses Lamborghini ajaloomuuseumis. Kohalik kunstnik Alfonso Borgi Campeginest (Reggio Emilia) kutsuti tõlgendama Miurat ja raevutseva pulli märki. Ta väljendas nende olemust, loomust ja värve oma kümnel teosel, mis on näitusele välja pandud.

Borghi maalid, mida eristavad mitteametlik ja abstraktne kunstiline keel, on kooslus dünaamiliste kujundite alateadvuslikust läbivaatusest, kauni kujunduse stiilielementidest ja uuendustest värvides, mis iseloomustavad traditsioonilisi Lamborghini supersportautosid. Kümme suuremõõtmelist lõuendit (kaheksa suuruses 200 × 150 cm ja kaks suuruses 180 × 180 cm), mille värvid ja kolmemõõtmelised efektid mõjuvad koos võimsalt, paljastavad järk-järgult tänapäeva ja möödunud aegade Lamborghinide konkreetsed detailid alates ikoonilisest Miurast kuni Reventóni, Sesto Elemento ja Aventadorini.

Lamborghini tegevjuht Stefano Domenicali märkis: „Kunsti ja autolegendi kokkupuude on ideaalne kooslus. Lamborghinid on alates esimesena toodetud autodest kuni praeguste sõidukiteni välja olnud autokunsti meistriteosed, milles sulanduvad üheks tõelised käsitööoskused, inseneritöö geniaalsus ja disain. Selle näitusega soovime avaldada austust oma pärandi rikkusele ja Miura 50 aasta juubelile. Peale selle tahtsime proovida uusi viise oma kultuuri väljendamiseks ja uusi meetodeid selle täiustamiseks.“

Näitus ühendati sujuvalt kollektsiooniga, mis asub Sant’Agata Bologneses 2001. aastal avatud Lamborghini muuseumis. Selles ainulaadses asutuses rõhutatakse Lamborghini olulist pärandit, mis hõlmab Itaalia meistritöö parimaid traditsioone ja pidevaid tehnoloogilisi uuendusi. Muuseumis saab näha Sant'Agata Bologneses 1963. aastast kuni praeguseni disainitud ja ehitatud erakordselt ilusaid autosid. Suurepärane väljapanek on kahel korrusel, kus on võimalik imetleda sellised mudeleid nagu 350 GT, Miura, Countach, LM 002 ja Diablo, aga ka ideeautosid Reventón ja Sesto Elemento ning Lamborghini tuleviku linnamaasturit Urust.

Näitus avati Lamborghini, kirjastuse Artioli 1899 (Modenas asuv ajalooline kirjastus) ja professor Paolo Fontanesi koostöös ning sellega seoses andis Artioli 1899 välja ka raamatu. Ajakirjaniku Daniele Buzzonetti loodud Lamborghini maailma peatükid sisaldavad muu hulgas näituse eksponaate, näiteks teost, mille autor on kuulus kunstikriitik Vittorio Sgarbi, keda võib säramas näha ka näituse suurejoonelisel avamisel 27. aprillil. Näitus kestab 28. aprillist 30. juunini ning on külastajatele avatud esmaspäevast laupäevani kella 10–17.