Lamborghini PoloStorico messil „Techno Classica 2016“ – Miura 50 aasta juubelit tähistatakse restaureerimistöödega

Lamborghini PoloStorico messil „Techno Classica 2016“ –  Miura 50 aasta juubelit tähistatakse restaureerimistöödega

Sant’Agata Bolognese, 6. aprill 2016. Lamborghini PoloStorico osaleb 6.–10. aprillil 2016 Essenis messil Techno Classica, et tähistada Miura 50 aasta juubelit ja näidata oma asjatundlikkust Lamborghini klassikaliste mudelite restaureerimise valdkonnas. Väljapanekul saab näha esimest korda 1971. aastal Genfi autonäitusel esitletud Miura SV originaaleksemplari, mille on Lamborghini PoloStorico täielikult restaureerinud, ning poolelioleva tööna ka Miura raami ja kapitaalremondi läbinud Miura mootorit.

„Techno Classica on ideaalne koht, kus näidata Lamborghini PoloStorico asjatundlikkust restaureerimise vallas,“ selgitas PoloStorico juht Ernrico Maffeo. „Pärast PoloStorico ametlikku avamist aasta tagasi on alustatud juba mitme olulise restaureerimistööga, sealhulgas esimese Miura SV kere nr 4846 taastamisega, ning käimas on ka klassikaliste Lamborghini mudelite varuosade arhiveerimine, sertifitseerimine ja haldus.“

Lamborghini Miura SV originaaleksemplari kere numbriga 4846 on eelmiste Miura SV mudelite tootmiseelne mudel, mida esitleti 1971. aastal Genfi autonäitusel Bertone stendil (samal ajal kui Lamborghini demonstreeris oma uut mudelit Countach LP 500). Auto oli tõesti ainulaadne, sest sisaldas eelmise Miura S-i osi, aga samas ka uut varustust, mis võeti hiljem SV-del kasutusele. Lamborghini PoloStorico sai ülesandeks taastada täielikult kere nr 4846 algne seisukord. Ulatusliku uurimustöö tulemusena võeti arvesse iga Genfi auto näituse detaili, selle asemel et võtta üle SV hilisemate toodete osad.

PoloStorico võttis restaureerimisel lahti kogu kere ja mootori ning taastas auto metallikrohelisena (it Verde Metallizzata) koos helebeeži nahksisuga. Miura välimuses muudeti iga üksikasi algupäraseks, kasutades fotosid ja teisi arhiveeritud vanu dokumente, ning kõik osad taastati või asendati Automobili Lamborghini esialgsete tootmislehtede ja andmete alusel. Kogu auto taastati Lamborghini asjatundjate käe all, kasutades ainult Lamborghini originaalosi alates keretöödest kuni auto algupärasesse tooni värvimise, salongi renoveerimise ja mootori remontimiseni.

Näitusel on välja pandud ka osaliselt taastatud Miura SV kere nr 5030. Automobili Lamborghini Polo Storico taastatud veermikku on demonstreeritud valgeks värvitud kere näol. Raamistik parandati rakise abil ja taastati kerepaneelide algne kuju, võttes aluseks Lamborghini Polo Storico arhiividest saadud viited ja eksperditeabe, mis sisaldas Miura kere tootelehti, tehnilist teavet ja pilte. Keret ootab nüüd ees roostevastane töötlus ja pärast seda värvimiseelne aluskiht.

P400S nr 30563 mootoriga Lamborghini Miura kere numbriga 4644 pannakse näitusele välja pärast Lamborghini PoloStorico põhjalikke taastamistöid, milles kasutatakse algupäraseid varuosi, et avaldada austust 1960. aastate lõpus toodetud Miura mootorile.

Lamborghini PoloStorico avati ametlikult 2015. aasta mais, et toetada ajaloolisi mudeleid ja Lamborghini pärandit neljas põhivaldkonnas: Lamborghini ajalooliste mudelite restaureerimine, arhiivi haldamine, Lamborghini originaalvaruosad, mis hõlmab 70% ajaloolisest autopargist, ning Lamborghini ajalooliste autode ametlik sertifitseerimine.