Uus Lotus Exige Sport 350 – kerge on õige

Uus Lotus Exige Sport 350 – kerge on õige

• 51 kg kergem kui eelmine Exige S
• 345 hj ja üle 300 hj/tonn
• 0–60 miili tunnis 3,7 sekundiga ja tippkiirus 170 miili tunnis
• Heritage Tartani salong ning uued värvitoonid ja viimistlusvariandid
Lotus esitles maailmakuulsa Exige’i ülima kehastusena oma klassi parima ja auhindadega pärjatud sportauto uusimat versiooni Sport 350, mis on senisest kergem ja kiirem.

Uus Exige Sport 350 on mudelivaliku järgmine mudel, millega tähistatakse kuulsa nime „Sport” taaskasutuselevõttu. Sõiduk kuulub ühte ritta hiljuti esitletud mudelitega Lotus Elise Sport ja Elise Sport 220, pakkudes kergemat ja veelgi rohkem sooritusvõimele orienteeritud sõiduelamust.

Keskendudes sellele, mida Lotus oskab kõige paremini, ja pöörates tähelepanu täiuslikule sooritusvõimele, töötati välja kaheistmeline mudel, mis pakub võrratut kogemust juhile ning on varasematest mudelitest teravam ja vahetum. Tuginedes põhielementidele, mis on teinud Exige’ist autohuviliste seas kindla lemmiku, on mudelis Exige Sport 350 ühendatud Lotuse kerge ekstrudeeritud alumiiniumist raam ning jõuline ja aerodünaamiline komposiitkere.

Group Lotus plc tegevjuht Jean-Marc Gales märkis: „Mudelit Lotus Exige peetakse juba praegu üheks maailma parimaks sportautoks ning sooritusvõime ja juhitavuse etaloniks nii tavateel kui ka võidusõidurajal. Exige Sport 350 puhul võtsime erakordselt kiire auto ja muutsime selle veelgi kiiremaks, dünaamilisemaks ja täiuslikumaks. Selles autos väljenduvad selgelt Lotuse disainipõhimõtted, mille keskmes on kergus ja kiirus.

3,5-liitrine ülelaaduriga V6 mootor, mille võimsus on 345 hj ja pöördemoment 295 lb·ft pööretel 4500 p/min, kannab suurepärase kasvava võimsuse edasi teele, samas aitab vedrustuse täiustatud häälestus kaasa võrratule sõidudünaamikale ja roolimistäpsusele.

Koos sõiduki väiksema massiga võimaldavad selline võimsus ja pöördemoment mudelil Lotus Exige Sport 350 kiirendada 60 miilini tunnis kõigest 3,7 sekundiga (0–100 km/h 3,9 sekundiga), enne kui sõiduk saavutab oma tippkiiruse 170 miili tunnis (274 km/h).

Lotus Exige Sport 350 on alates 2016. aasta märtsist saadaval ka roadsterina.

http://www.lotuscars.com/lotus-exige-range